„Tylko ten kto myśli inaczej może mnie czegoś nauczyć”
 

M. Bachtin    

O nas

„PO-MOST” - misja


   Stowarzyszenie Twórczej Resocjalizacji „PO-MOST” (do dnia 30.05.2016 r. funkcjonujące pod nazwą Kujawsko – Pomorskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych i Sympatyków Twórczej Resocjalizacji  „PO-MOST”) zostało powołane z inicjatywy grupy kuratorów okręgu toruńskiego pragnących poświęcić swój czas i energię na dodatkowe pozasystemowe działania w obszarach szeroko pojmowanej resocjalizacji.
Założyciele to osoby dostrzegające niedoskonałości i braki obecnych rozwiązań systemowych.
Zdiagnozowany brak wymaga oddolnych, twórczych, kreatywnych, niekiedy nieszablonowych działań w dwóch kierunkach.
    Po pierwsze: nasz „PO-MOST”, w świecie grząskich manowców życiowych problemów jednostek i grup, ma służyć POmocą w odnajdowaniu MOSTów, prowadzących do celu, jakim jest stały ląd – życia w samodzielnym spełnieniu i satysfakcji z godnego życia.
    Po drugie: „PO-MOST” ma nas uszlachetniać, poprzez wspieranie naszego samorozwoju, poprzez działania dedykowane dla podstawowego instrumentu pracy – nas samych kuratorów i sympatyków resocjalizacji opartej o działania twórcze.
    Mamy wiele, mniej lub bardziej szalonych, pomysłów do realizacji.
Liczymy również na nawiązanie kreatywnej współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami, którym bliskie są nasze idee.
     Rejestracja Stowarzyszenia nastąpiła w dniu 26 maja 2015 r. w Sądzie Rejonowym w Toruniu.  Obecnie jesteśmy na początku naszej drogi i stawiamy „nieśmiałe” kroki na polu działalności NGO. Jesteśmy jednak pewni  co do przyszłości, ponieważ stoi za nami olbrzymie doświadczenie zawodowe poszczególnych członków Stowarzyszenia.
    Mamy nadzieję, że nasze doświadczenia, pomysły, pasje będziemy mogli rozwijać i wykorzystać w pracy na rzecz Stowarzyszenia.


    Nie angażujemy się politycznie.
    Staramy się nie narzekać.
    Szanujemy każdego Człowieka, nawet jeśli ma odmienne poglądy.
 

Obecnie zarząd Stowarzyszenia stanowią:

Grzegorz Hajdukiewicz - Prezes zarządu
Grażyna Rieger - Wiceprezes zarządu
Dariusz Żydziak - Skarbnik

 


 

Przyjąłem do wiadomości i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej (www.po-most.org.pl) oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.